KARANTRÉNING 11. NAP
A mai edzés több haladó poziciót tartalmaz. Fontos, hogy a gyakorlás során figyelj a tested jelzéseire, és tudd, hogy mikor kell lazábbra venni a testhelyzetet, és mikor lehet még nyújtani.
El kell fogadni, ha valami még nem olyan formában megy, vagy nem sikerül tökéletesen. Ez egy belső utazás önmagunk megismerése felé. A lényeg, hogy érezd jól magadat, a magaddal töltött minőségi idő alatt. Nincs hova rohanni.
NEHÉZSÉGI SZINT
- KEZDŐ 51%
- KÖZÉPHALADÓ 39%
- HALADÓ 10%
TRÉNING HOSSZA (percben)
IZOMCSOPORTOK, AMIKEN TÖBB, MINT 50%-BAN VAN A FÓKUSZ
Csipő nyitó (57%)

IZOMCSOPORTOK, AMIKEN TÖBB, MINT 25%-BAN VAN A FÓKUSZ
IZOMCSOPORTOK, AMIKEN KEVESEBB, MINT 25%-BAN VAN A FÓKUSZ
Has (33%); Térdek (41%); Alsó hát (41%); Nyak (37%); Csípőhorpasz izom (33%); Vállak és Kar (44%)
Bicepsz és Tricepsz (16%); Lábfej és Boka (8%); Combhajlító (25%); Szív nyitó (16%); Középső hát (16%); Medence (20%); Combfeszítő (16%); Felső hát (20%)
A mai edzés egyik fő eleme a Half Pigeon Pose (Fél Galamb-Póz) variációi
A videó képi és hang rögzítése telefonnal történik. Azzal dolgozunk, ami éppen a rendelkezésünkre áll.
FIGYELJETEK ARRA, HOGY A GYAKORLATOK VÉGREHAJTÁSA SORÁN NE FESZÍTSÉTEK TÚL MAGATOKAT. EZ MINDENKINEK A SAJÁT FELELŐSSÉGE.
ÓVINTÉZKEDÉSEK ÉS ELLENJAVALLATOK A HALF PIGEON POSE – nál (Fél Galamb-póz)
- Térd vagy csípő sérülés esetén nagyon óvatosan és lassan gyakoroljatok.
Fontos a a nyújtott láb combjának párnával, plédddel, történő alátámasztása. A hajlított láb oldalán lévő csipőt érdemes szintén alátámasztani joga blokkal, vagy könnyvel.
Legyetek óvatosak, ha a csípő még nem áll készen. A csípő padló felé történő nyomása nagyobb károkat okozhat, miközben a poziciót gyakorlojátok. A gyakorlatban résztvevő izmok túlfeszítése ülőideg problémákhoz vezethet.
A tájékoztatás nem teljeskörű!
Ha kétségeitek vannak az állapototokkal kapcsolatban, forduljatok orvoshoz, mielőtt a pózok gyakorlását megkezditek.
NÉHÁNY ELŐNYE A HALF PIGEON POSE – nak (Fél Galamb-póz)
- Aktiválja az egész endokrin rendszert.
Az endokrin rendszert, amely magában foglalja a tobozmirigyet, az agyalapi mirigyet, a pajzsmirigyet, a mellékveséket és a hasnyálmirigyet. - A körteképű izmok lassú nyitása.
A teljes galamb-póz gyakorlásakor az egész körteképű izom megfeszül. Ebben a fél galamb-pózban a körteképű izmok fokozatosan, lassan nyúlnak. Ez a lassú nyújtás nagy szerepet játszik a csípő rugalmasságának kialakításában. - Kiválóan stimulálja az idegrendszert.
Mivel a gerinc enyhén visszahajlik az alapról a nyak és a fej felé, a prána áramlása egyenletesvé válik, és megnyitja az összes elzáródást a gerinc körüli izmok nyújtásával. - A reproduktív rendszerekre jótékony hatással van.
- A teljes hasi izmok nyújtása elősegíti a belső szervek megfelelő működését, ezáltal javítva az emésztést.
- Nyújtja az alsó test valamennyi izmát.
- Javítja a vérkeringést.
Megfelelő légzéssel biztosítja az oxigéndús véráramot az egész testben. - Nagyszerű csípőnyitó.
Sokunk küzd a csípő és az azt körülvevő izmok merevségén, ám ennek az egyszerűbb galambpóznak a gyakorlása remek indítás lehet a csípő kinyitásához.